Žermanice

Napsal Tewabien (») 12. 6. 2015 v kategorii Hodnocení koupališť a jiných letních míst ...., přečteno: 992×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online7756-zermanice-0.jpg

V sobotu 6. června jsem poprvé navštívila přehradu Žermanice, tak pojďme hodnotit a hlavně si říci, co a jak...

Žermanická přehrada

Žermanická přehrada vznikla v 50. letech 20. století na řece Lučině mezi Frýdkem-Místkem a Havířovem. Má rozlohu 248 ha.

Myslím, že tyto obecné informace nikoho nezajímají smile, takže popojeďme dále

Koupání

Podle informací dostupných na pocasi.idnes voda dosahovala teploty 19°C, což při měření odpovídalo, kvalita vody byla velmi dobrá, průhlednost asi 200cm (samozřejmě ne u okraje, kde byl rozvířený písek od velkého počtu koupajících se). 

Co se týče vlastního koupání, záleží o které části přehrady uvažujete, já jsem zvolila stranu od obce Lučina, jelikož jsem si sebou vzala své štěně a hledala jsem místo kde je koupání psů umožněno (někoho to potěší, jiného naštve). Psi se zde běžně pohybují volně po louce, ačkoli obec ukládá povinnost mít psa na vodítku mimo označené oblasti.

V této části přehrady rozhodně doporučuji boty do vody (já je bohužel neměla), tak jako u většiny přehrad a nádrží je dno pokryto kombinací písku, kamení a i ostrého štěrku. Jsou zde umístěny panely, po kterých by se dalo pohodlně sejít, ale ty jsou přeci jen primárně určeny pro nakládání a vykládání člunů a skůtrů, a to může trvat dlouho pokud se nedaří a nevím zda byste chtěli třeba půl hodinky čekat.

Vstup do vody je pozvolný, což vyhovuje určitě rodinám s dětmi či neplavcům. 

Na protějším břehu přehrady jsou i pláže s betonovým vstupem do vody.

Služby

Zábava

V areálu přehrady si můžete vypůjčit kánoe, pramici, můžete zde provozovat windsurfing, ale mě nejvíce zaujala možnost zapůjčení motorového člunu bez řidičského oprávnění (slabší motory). Cena této služby se pohybuje okolo 400 kč na hodinu včetně paliva.

Stravování

Stravování je v areálu zajištěno mnohými provozovateli a některé ze zařízení jsem vyzkoušela, pro náročnější klienty doporučuji YC Maják v Soběšovicích, krásné prostředí, výborná kuchyně a vinný sklípek jako bonus.

Já osobně když k vodě do přírody preferuji klidnější posezení pohostinského typu, v kempu Lučina je cena piva 28,- za desítku, 30,- za dvanáctku a kofola taky za 30 kaček. Můžete využít posezení před restaurací, nebo ve vnitřních prostorech, kde jsou promítány na plátně sportovní přenosy. Jsou zde odděleny kuřácké a nekuřácké prostory a velmi příjemné servírky.

Hygiena

V případě potřeby můžete využít WC v prostorách kempů, ale byla jsem se podívat ve dvou areálech a doporučuji sednout si někam na kafe a použít WC u restaurací nebo si rovnou zajít do lesa. Absence teplé vody v pořádku, ale sociální zařízení neudržované, špinavé (lidi jsou hold prasata) s omezenou otvírací dobou. Když jsou součástí kempu, trochu nechápu, ale budiž

Parkování

Parkování výborné a zdarma, parkovala jsem asi 30m od vody ;-).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a devět